Zajímavé knihy o psech

Pokud jste milovníci kynologie, rádi čtěte, nebo se zkrátka chcete dozvědět o psí duši, sportech nebo chcete změnit chování svého psa, tak vám dnes přináším tipy na velmi zajímavé a podnětné knihy o psech. Možná vás knihy osloví a budete vašemu mazlíčkovi rozumět ještě více, možná se začnete věnovat novému sportu, to už je na vás. Řadu z knih mám přečtenu osobně, nebo se na ně teprve chystám a ostatní knihy doporučují mí přátelé, odborníci i známí. A pro ty, kterým již knihovna praská ve švech, mám dobrou zprávu, většina z uvedených knih je k dostání také ke koupení v elektronické podobě. Věřím, že se vám tipy na knihy budou líbit a oceníte i bonusový tip na velmi zvláštní hlubokou knihu, kterou najdete na konci seznamu.

Souznění psích duší – Tipy a triky nejlepších psích trenérů (Ken Ramirez)

Ačkoliv se na první pohled může zdát, nejde tak úplně o knihu, která vás naučí super psí triky typu „styď se, válej sudy, skoč mi na záda“, ale naopak o knihu, která vám dokáže lépe pochopit, proč pes v dané situaci neposlouchá a co vy děláte špatně. Kniha se zabývá běžnými i méně běžnými situacemi, které se svým psem můžete zažít. Po přečtení knihy lépe pochopíte jak naučit psa poslouchat způsobem, který vám bude detailně přiblížen na základě mnoha rad odborníku. I vy díky tomu zjistíte, co váš pes potřebuje a třeba můžete odstranit nežádoucí chování, se kterým se již delší dobu potýkáte.

Konejšivé signály (Turid Rugaas)

Dle mého vlastního názoru se jedná o knihu, kterou byste si měli pořídit, ještě než si přinesete pejska domů. Je to tak trochu jiná kniha, než na jaké jste zvyklí. Knihu napsala norská trenérka psů, která popsala psí projevy chování s daným vysvětlením, co znamenají, abychom je my lidé pochopili a nechali psy se přirozeně projevovat. Jakmile tyto signály budete znát, budete více rozumět svému psovi a také tomu, proč se v určitých situacích takto chová. Potkávám mnoho pejskařů, kteří tyto signály absolutně neznají a tak mylně vyhodnocují chování svého psa i psů cizích a poté i díky tomu špatně reagují. Tuto knihu považuji za základ komunikace se psem. Stejně jako se psi snaží pochopit naše lidské chování, lidské projevy a zákazy, zvyky a rutinu, je potřeba abychom i my pochopili právě psí rasu a to zejména pro sladěné soužití lidí a psů.

Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct (František Šusta)

Autor této knihy je mezinárodně uznávaný odborník, který vychovává psy pozitivní metodou. Knihu můžete použít jako inspiraci při nápravě problémů se svými zvířaty, nejen psy. Kniha se zabývá konkrétními problémy a zároveň pozitivním posilovaní vztahu mezi pánem a zvířetem. Jeho metody jsou uznávány po celém světě.

Uvnitř psa (Horowitzová Alexandra)

Také tato kniha se zabývá psím světem a umožňuje nám poznat psí život, takový jaký je, přirozený a nepolidštěný. V knize se dozvíte, jak konkrétní situace vidí pes a díky tomu můžete lépe pochopit jeho myšlení a konání v lidském světě v interakci s lidmi

Svého psa nestřílejte (Pryor Karen) 

Posledním tipem na knihu, která se zabývá chováním psů, je právě kniha Svého psa nestřílejte. Kniha vám pomůže vyřešit nežádoucí chování, ať už jde o vaše zlozvyky, uštěkaného psa, nebo kočku s kterou si už vůbec nevíte rady. Taktéž tato kniha je o pozitivní výchově bez trestů.

BARF – Krmení psa přirozenou stravou (Kateřina Novosádová)

Další česká autorka se tentokrát zabývá „barfováním“. Komu je tento pojem ještě neznámý, jde o krmení psa syrovým masem, ovocem, zeleninou, přílohami a doplňky. Jedná se o návrat k přirozené stravě psa a také k dodání živin. Kniha popisuje důvody proč začít „barfovat“, jaké jsou výhody tohoto krmení psa i tipy jak krmit psa v různých životních etapách (štěně, růst, dospělý pes, březí fena, senioři, psi na dietách, při nemocech aj.) V knize najdete také různé tipy na jídelníčky, recepty a tipy včetně výpočtů denních dávek pro dané věkové období a hmotnost. Od stejné autorky existuje i zvlášť kniha pouze o receptech k Barfování, pokud tedy problematiku dostatečně znáte, možná vám bude stačit jen BARF – kuchařka

Přírodní lékárna pro psy (Achnerová Heike)

Tak tuhle knihu se vyplatí mít doma pro jakékoliv psí trápení, ať už je to psí kašel, svědění, kousání srsti, poranění tlapky, nebo cokoliv s čím si nevíte rady a není to tak vážné, abyste museli k veterináři. Anebo taky jako doplněk k vážnější léčbě. Autorka je fyzioterapeutka a léčí pejsky pomocí ověřených přírodních a alternativních způsobů. Mnohdy tak zjistíte, že využijete i to co máte zrovna doma. Vy i vaši pejsci tyto tipy a doporučení jistě oceníte, jakmile to budete potřebovat.

Cvičení a hry se psem – Jak na to (Katharina Schegl-Kofler)

Pes vás nevnímá? Neregistruje? Vše je zajímavější? Chcete upoutat jeho pozornost, nebo vám dochází nápady jak si s pejsek hrát? Pokud se s otázkami ztotožňujete, tak tato kniha bude právě pro vás. Nabídne vám tipy a triky na hry se psem, které se zaměřují na soustředění, aportování, obratnost, hledání nejrůznějších věcí, ale i na motivaci. Vaše procházky nebo trávení času doma během deštivého období už nemusejí být pro vás a vašeho psa nudné, ale naopak plné nových podnětů zábavy a radosti. Pokud metody vyzkoušíte, jistě oceníte i zvýšenou motivaci psa do výcviku povelů a později odpočinutého psa psychicky i fyzicky.

Nosework – Práce a zábava nejen pro psí nos (Kristýna Dostálková)

Nosework, práce pro kterou jsou psi doslova předurčení. Díky svým vynikajícím čichovým schopnostech dokáží psi rozeznat a najít kde co. Díky knize pochopíte, že nosework je sport ala přirozená práce pro psa, který si čicháním zaměstná hlavu a ještě ho to bude bavit. Je to sport vhodný pro všechny věkové kategorie jak psů, tak pánů. Kniha vás provede jak teorií, tak návodem, jak začít a jak nosework se psem provádět. Pokud chcete se svým psem něco nového podniknout, vyzkoušet a zároveň chcete začít něčím opravdu jednoduchým, zkuste třeba nosework.

Klikrténink pro psy (Egtvedt Morten, Koeste Cecilie)

Tato kniha vás naučí pracovat s takzvaným „klikrem“, pomůckou pro výcvik psa. Vysvětlí vám k čemu klikr slouží, jak ho používat a přinese vám i konkrétní návody na výcvik povelů s touto motivační pomůckou. K tomu bych ráda ještě dodala, že klik se dá pořídit kolem 100 Kč a není to velká investice. Pokud tedy o výcviku touto metodou přemýšlíte, zkuste si knihu pořídit a trénovat podle ní.

Masáže psů (Jean-Pierre Hourdebaight)

Pokud se vám masáže pro psa zdají zbytečné, tak si knihu určitě přečtěte, vyvede vás z omylu. V knize se dozvíte, jakými masážemi uvolníte psa od stressu, při zdravotních problémech, při přetažení, budete vědět kam sáhnout, abyste pomohli psovi ulevit, když si natáhne sval, nebo se poraní. Kniha vám dokáže předat specifické, konkrétní techniky a rady na dané problémy. Díky technikám budete vědět i vy jak na to a masáž pejskovi budete moci dopřát právě vy.

Krátký návod jak udělat psa šťastným (Cesar Millan)

Tohoto autora nejspíše řada z vás zná hlavně z televizního seriálu, který se věnoval výcviku psů ve stylu aneb „čeho se bojí, toho jej vystavíme“ a světe div se, ono to fungovalo. Cesar Millan se věnoval všemožným problémům a technikám jak zvládnout psa, namísto aby pes zvládal nás a díky svým zkušenostem vydal nejen televizní pořad ale i knihu. V knize se dočtete o 98 lekcích, které vám pomohou při výcviku a zvládnutí nejrůznějších překážek a strastí, které mohou nastat. Knihu doporučuji stejně jako jeho pořady. Mnoho čtenářů ji nazývají nezbytnou „biblí pro pejskaře“.Unikátní psí známka pro Vašeho pejska. Nečekejte až se Váš pejsek zaběhne.

VÍCE O PSÍ ZNÁMCE