Psí tipy na Vánoce

Přichází období Vánoce a řada z Vás nezapomíná ani na své úžasné čtyřnohé chlupáče. Proto vám představíme tipy pro letošní Vánoce, abyste mohli být připraveni včas. I přesto, že je řada obchodů uzavřených, zverimexy a specializované potřeby pro čtyřnohé mazlíčky jsou stále otevřeny. Pokud vám však více vyhovují nákupy online, většinu věcí zvládnete nakoupit z pohodlí domova ne e-shopech.  Podívejte se na náš seznam věcí a tipů, které nesmějí chybět o Vánocích v žádné domácnosti se zvířecím mazlíčkem.

1. Adventní kalendář

– Tak jako děti jsou na Mikuláše obdarovány řadou sladkostí, adventních kalendářů, tak i pro psy a kočky se adventní kalendáře vyrábějí. Radost udělají nejen mazlíčkům, ale i páníčkům z dobrého pocitu, přidané hodnoty a pěkného vzhledu. Pro letošní rok je k dispozici například Rocco adventní kalendář pro psy za 229 Kč s krásnou kreslenou ilustrací pejsků. Tak jako běžný adventní kalendář ukrývá 24 políček s dobrůtkami pro pejsky. Pokud chcete pejskům dopřát ještě více, doporučujeme adventní kalendář Wolf of Wilderness. Za cenu 289 Kč dopřejete pejskovi adventní kalendář s pamlsky z masa, které je sušeno mrazem. Pamlsky jsou navíc bez obilovin. A to se vyplatí hlavně pro psy, kteří mají na obiloviny alergii, nebo po obilovinách zbytečně přibývají na váze. Letos je k dostání také adventní kalendář Mapes za 169 Kč, který obsahuje taktéž pochoutky z masa a vnitřností.

Dobrá zpráva je i pro ty, kteří mají kromě pejsků i jiná zvířátka: JR Farm Grainless  je kalendář určen pro hlodavce. Ať už máte křečka, nebo králíka i jim můžete udělat radost. Od firmy Trixie za cenu 249 Kč můžete dopřát radost i kočkám. Stejná značka nabízí kalendář i pro psy za stejnou cenu. Adventní kalendář můžete svému zvířátku dopřát na začátku prosince, darovat jej na Mikuláše anebo jej nadělit pod stromeček.

2. Štědrý den

–  V řadě domácností dostávají zvířátka na Štědrý den nejvíce dárků ze všech. Psi se na Vánoce těší, protože rádi rozbalují dárečky z vánoční papíru, které jsou pro ně určené. Říkáte si, jak poznají, které dárky jsou právě pro ně? Jednoduše. Řada majitelů chlupáčů již přišla na zajímavý fígl, který se osvědčil. Vyberte psovi sušený voňavý pamlsek, který má opravdu rád a při zabalování dárků umístíte psí kokino, pod balící papír. Pejsci dárky pod stromečkem vyčmuchají a potom papír radostí rozcupují, jen aby svou vysněnou pochoutku mohli sníst. A pokud se v balíčku objeví hračka, tak si třeba i s ní mohou začít hrát ihned. Stejně jako to dělají děti.

3. Vánoční dárky

Pokud si nevíte pro letošní rok rady, jaké dárečky pejskovi koupit, máme pro vás pár speciálních tipů:

Pořiďte Vašemu pejskovi naši psí známku s QR kódem https://www.evidencepsu.cz/unikatni-identifikacni-psi-znamka-s-qr-kodem/. Nebo známku můžete koupit pod stromeček pro svého známého a jeho pejska. Pozor, pro doručení známky do 24. 12 je potřeba známku zakoupit do 15. 12.

Vybrat můžete třeba osmi dílnou sadu hraček pro psy za pouhých 149 Kč – jedná se o balíček modrých hraček, přetahovadel, lan a míčků. Pokud chcete, aby měl pejsek co nejvíce hraček, můžete zabalit každou hračku zvlášť.  Balíček je vhodný pro štěňata a malé plemena.

Další varianta dárku je Marp – pamlskový balíček, který zakoupíte za 478 Kč. V balíčku pes nalezne velké množství různorodých pamlsků, konzervy, vzorky granulí, prostě všehochuť chuťových buněk. Balíček je dodáván v kyblíku, který může později posloužit i jako zásobník na granule.

Stojíte o typický dárek s vánočním motivem? Podívejte se na hračku vánočního plyšového soba od Trixie za 971 Kč, nebo zakupte od stejné firmy vánoční dárkovou krabici za 165 Kč. Sob má vánoční design a v dárkové krabici pes nalezne jak hračky, tak pamlsky a to navíc ve vánoční dekoraci.  Chcete-li koupit ještě levnější dárek, nebo je-li váš rozpočet omezený, vybrat si můžete vánoční přetahovadlo za 199 Kč v červeném vánočním designu, nebo flízovou vánoční deku za 179 Kč. Pokud je váš rozpočet opravdu nízký Trixie nabízí i hračku za 49 Kč v podání plyšového pískacího míčku se vzhledem sněhuláka.

Pokud chcete pejskovi dopřát dárkovou krabici plnou kvalitních masových pamlsků, sáhněte po balíčku od společnosti Fitmin za 349 Kč. Balíček obsahuje samé kvalitní sušené masíčka v jedné velké dárkové krabici.

Od firmy Akinu může zakoupit pamlsky ve vánočním designu i tvaru již za 30 Kč, můžete je pejskovi darovat nebo s nimi ozdobit třeba i vánoční stůl.

Jestliže váš pes rád okusuje klacky, cupuje hračky a pokouší se i doma okousat kde co, zkuste mu dopřát kousadlo Chewbrush za 239 Kč. Jedná se o hračku, na které si pes může brousit zoubky, je odolná a pomáhá čistit psovi chrup. Užitečné, praktické i hravé v jednom.

Pejskovi se může líbit i praktická hračka KIK s dávkovačem krmiva za 349 Kč. Jedná se vizuálně o hračku ve tvaru vejce. Jakmile si pes s hračkou hraje a kutálí se, vypadávají z ní jednotlivé granule a tím se pejsek krmí. Jedná se o užitečnou hračku zejména pro pejsky, co se k jídlu nechávají přemlouvat, jsou vybíraví, nebo potřebují ke krmení hru.

Jestliže přemýšlíte o vánoční výbavě pro pejska, sáhněte na obojky Klik s vánočním designem například vloček ve vánočních barvách – zelené, červené a bílé od 690 Kč.

Pokud nechcete vybírat nic speciálního, zkuste popřemýšlet, co jste vašemu pejskovi během roku chtěli pořídit, co mu momentálně chybí. Ať už je to nový kartáč na vyčesávání srsti, nový pelíšek, pás do auta, pláštěnka, granule, konzervy, nový postrojek, obojek nebo vodítko. Všechno se počítá a navíc tyto věci prakticky využijete, takže kdy jindy pejskovi tyto věci zakoupit než teď?

4. Vánoční dekorace

Jistě již máte představu, jak bude vypadat váš letošní stromeček, celková výzdoba i sváteční stůl. Ale víte, že můžete do dekorací na Štědrý večer nebo na vánoční rodinné focení zakomponovat i vašeho mazlíčka? Pořiďte mu některou z dekorací přímo na míru. Můžete se jednat o vánoční sobí čelenku za 270 Kč, Vánoční obleček Santy v různých velikostech od 297 Kč, Vánoční mikinu se sobem za 680 Kč, Vánoční ozdobu na krk za 222 Kč, vánoční šátek od 169 Kč, vánoční svetry nebo šaty. Vyberte si podle svého gusta. Díky těmto dekoracím se vaše vánoce mohou stát nezapomenutelnými, i kdyby šlo pouze o vánoční focení, ze kterého si odnesete památku na celý život. Oblečky navíc můžete prakticky využít i pro chlupáče, kterým v zimě bývá venku opravdu chladno. K tomu jim můžete pořídit svítící obojky, aby byli na procházce vidět i ve dnech, kdy se brzy stmívá.

5. Pes jako Vánoční dárek

Pokud o psovi uvažujete měsíce, máte na něj dost času, financí, máte načteno o plemeni i výchově štěňat a chcete kvůli pejskovi i něco obětovat, pak je pes pravděpodobně vhodný jako Vánoční dárek pod stromeček. Doporučujeme si však pro jistotu ještě přečíst veškeré předchozí články o pořízení a výchově štěňat a výběru psa s průkazem původu.

Pokud by měl být pes unáhleným vánočním dárkem, či nečekaným překvapením, raději si takovou zásadní věc pořádně promyslete, nebo i rozmyslete. Pes není hračka, jde o živou bytost, která si zaslouží láskyplný teplý, útulný domov, hřejivou náruč, lásku, kvalitní stravu, výchovu i péči. Jenomže i představa může být naivní, zkreslená nebo pořízení nepormyšlené.

V každém případě je dobré si položit otázky tohoto typu: Máme dost času na psa? Kdo jej bude vychovávat? Co dovolená? Kdo se mu bude každý den věnovat? Máme na něj dostatek financi? Proč a jakého psa vlastně chceme? Dokážeme a chceme přizpůsobit dalších patnáct let životu se psem? Má někdo v rodině alergii? Chtějí všichni členové domácnosti aktuálně zvíře? Všechny tyto otázky jsou velmi důležité, protože se psi nejčastěji po Vánocích a Novém roce bohužel nacházejí v útulcích a výjimkou nejsou ani štěňata nebo psi s průkazem původu. Nevhodné dárky, nevhodná překvapení, unáhlená rozhodnutí určují osud živého zvířete, který pak mnohdy prožije i  zbytek života v útulku za mřížemi. Proto raději vyberte jiný Vánoční dárek a s pořízením psa si dejte na čas. Ten pravý pejsek si na vás stejně moc rád počká. A pokud si vaše dítě k vánocům přeje pejska a o pejskovi skutečně uvažujete, zakupte jako vánoční dárek třeba pokladničku ve tvaru pejska. Psí pokladničku zakoupíte třeba za 349 Kč online. Tímto dárkem sdělíte dětem informaci, že se pejska jednoho dne dočkají a taky je to naučí zodpovědnosti, že malý chlupáč něco stojí, a takové rozhodnutí není jen tak.

Autor:

Zuzana ŠimkováUnikátní psí známka pro Vašeho pejska. Nečekejte až se Váš pejsek zaběhne.

VÍCE O PSÍ ZNÁMCE