20 psích filmů, které vás dostanou

Filmy na které se můžete dívat s dětmi, partnerem ale i sami. Ano to jsou psí filmy, u kterých budete potřebovat kapesník, ale taky si třeba díky těmto filmům uvědomíte co je v životě důležité, anebo lépe pochopíte, jak funguje psí svět. Dnes vám přináším několik tipů, na co se podívat a co si zařadit do svého filmového seznamu.

Hačiko

– Tento film si opravdu zaslouží být na prvním místě. Připravte si kapesníky, Richard Gere stejně jako jeho pes Hačiko a vůbec celý jejich životní příběh od začátku až do konce, vás dostane. Je to nádherný film. (dle hodnocení čsfd 86%)

101 dalmatinů

– Starší ale dobré, kdo by neznal 101 dalmatinů. Podle toho s kým se na film budete dívat, můžete vybrat verzí animovanou nebo hranou.

Beethoven I a II

– Tyto filmy byly v mém dětství také srdcovou záležitostí, humor plný psí lásky v podobě rodiny a bernardýna dostane každou generaci. Ta dětská láska a odvaha je obdivuhodná. (čsfd 59% a 42%)

Marley a já

Komedie, kterou musíte vidět, hlavně pokud váš pes stále tropí nějaké kousky, které nechcete. Po zhlédnutí tohoto filmu vzroste váš pes na příčku toho nejlepšího ze všech. (čsfd 76%)

Psí poslání I a II

Kapesníky jsou nutné a to u obou dílů. Příběh psa a jeho psí duše nenechá nikoho chladným a ani jedno oko suché. Jedná se o kvalitní filmy, které za to stojí vidět. Zamyslíte se nad psím životem z pohledu psa a určitě vás film donutí přemýšlet, jaký má vlastně život smysl. (čsfd 80%)

Psí domov

– Putování a dobrodružství fenky Belly. Rodinný film o přátelství, pravé podstatě životě, důvěry, odhodlání a smyslu domova. Film je vhodný i pro děti. (čsfd 67%)

Bolt – pes pro každý případ

– Dobrodružný animovaný film pro menší i větší děti přináší tak trochu jiný pohled na psí svět, kde si pes potřebuje připadat důležitý. Superhrdina Bolt, kočka Micka a křeček v hlavní roli. Film rozhodně není pouze pro děti, ale určitě jej mohu doporučit na pohodové nedělní odpoledne i dospělým. (čsfd 73%)

Volání divočiny

Nový film z roku 2020 a v hlavní roli Harrison Ford. Film ukazuje na to, jak je důležité se spolehnout jeden na druhého hlavně v situacích, kdy jde o život. Drsné Kanadské prostředí divočiny vás okouzlí stejně jako napětí a adrenalin, který z filmu čiší. Pokud vám nevadí hrané prostředí v kombinaci s velmi důkladně animovaným psem, pak film jistě oceníte. (čsfd 69%)

Tajný život mazlíčků I a II

– Animované dobrodružné filmy z pohledu zvířecích mazlíčků pobaví děti i dospělé. Oba filmy vás dostanou především tím, jakými útrapami si musí zvířata procházet mezitím, co jsou páníčcí ve škole a v práci. V druhém díle se budou domácí mazlíčci seznamovat a smiřovat se změnami, které vyplývají ze života. Jak si nimi poradí, se nechejte překvapit. (čsfd 66%)

Balto I, II, III

Tato animovaná série filmů je určená nejen pro děti. Hlavním hrdinou je kříženec vlka a psa, který si prochází nejrůznějšími nepředvídatelnými situacemi. Film je navíc inspirovaný skutečnou událostí. Ve filmu nečekejte žádnou nudu, pořád se něco děje a film vám uteče ani nebudete vědět jak.

Scooby-Doo

Legendární Scooby-Doo je ke zhlednutí jak ve filmech, tak v seriálech. V animovaných i hraných avšak s animovaným psem. Filmy i seriály vypráví příběh o partě přátel a bojácném psovi řešící záhady. Jednotlivé příběhy vás vtáhnou do zapeklitých strašidelných situací, které je potřeba vyřešit. Dostanou vás nejen příběhy ale i jednotlivé charaktery postav, se kterým se můžete ztotožnit. Nejnovější film je z roku 2020 je animovaný a provede vás řešením té největší děsivé, záhady. (čsfd 54%)

Umění tančit v dešti

- Konečně něco hlavně pro muže. I když jde o novější rodinný film z roku 2019 a hlavní roli hraje také pes, muži si přijdou na své a to hlavně milovníci aut. Více prozrazovat nebudu, ale o závodění nebude nouze. (čsfd 80%)

Osm statečných

– Zimní film, ledová divočina, Antarktida, psí spřežení a boj o život. Srdečný film, který budete prožívat od začátku, až do konce se zrodil již v roce 2006. V hlavní roli Paul Walker (čsfd 76%)

Neuvěřitelná cesta I a II

– První film přináší příběh o domácích zvířatech, kteří se vydají na dobrodružnou cestu, zatímco jejich rodina se rozhodla odjet na výlet. Dobrodružství plné nástrah, ale i pochopení, dobrodružství a psího a kočičího světa. (čsfd 76%) V druhém díle opět podnikají dobrodružnou cestu a to i přesto, že se je rodina rozhodně vzít s sebou na dovolenou. Zvířata však utečou z letiště a osud je v jejich rukou. (čsfd 65%)

Alfa

– Když se nepřítel stane spojencem. Tak trochu jiný příběh a to z doby ledové, která vás donutí vžít se do daného období i do kůže hlavního hrdiny. (čsfd 63%)

Bílý tesák

 Film natočený v mnoha provedeních i v různých letech. Vybrat si můžete z animovaného i hraného, staršího i nového provedení. Ten nejnovější vyšel v roce 2018, je animovaný, vhodný pro dětí a stejně jako v ostatních provedeních vypráví příběh o vlku a jeho životní pouti a krásné Aljašce. (čsfd 76%)

Lassie

– Legendární příběh z roku 1994, který všichni moc dobře známe. Příběh o přátelství mezi dospívajícím klukem a kolií a životem na venkově. (čsfd 48%)

Lassie se vrací

-. V roce 2020 vzniklo pokračování z německé produkce, nesoucí název Lassie se vrací, kde v hlavní se v hlavní roli vydává kolie Lassie na dobrodružství během, kde prožívá spoustu dobrých i špatných zkušeností. (čsfd 49%)

Lady a Tramp I a II

-  Animovaný příběh ukazuje osud mezi Lady, která žije tak trochu přepychový život a Trampem, který je toulavým psem. Tak trochu odlišné sociální třídy nezabraní lásce ani náhodou. (1955, 85%) Druhý díl byl natočen o půl stolení později ukazuje na vývoj vztahu mezi hlavními hrdiny a jejich novými přírůstky v životě. (čsfd 65%)

Velký závod

Další film tak trochu primárně pro muže ale nejen pro ně, kteří si přijdou na své. Také zde je v sázce závod o život, tentokrát v zimě pomocí oddanosti, péči, lásce a důvěře, vytrvalosti a psímu spřežení. (čsfd 70%)

Zuzana ŠimkováUnikátní psí známka pro Vašeho pejska. Nečekejte až se Váš pejsek zaběhne.

VÍCE O PSÍ ZNÁMCE