Novinky v barfování

Barfujete? A víte co vzít s sebou na cesty? Představíme vám novinky ve stravování psů.

Barfování aneb krmení psa syrovou stravou již nemusíme představovat. Složením stravy a dbáním na vyváženost stravy jsme se zabývali v minulých dílech. A dnes si představíme možné alternativy.

Pokud nechcete svého domácího mazlíčka vystavovat změnám a dopřát mu stejnou plnohodnotnou stravu doma stejně jako na cestách, pak doporučujeme kupovat již hotový kompletní barf. Takový barf koupíte i online a to to třeba na eshopu Max4dog, obchod rozváží po Praze, ale zasílá zboží také přes celou Českou republiku. Hotový barf můžete koupit již kolem 67 Kč za půl kila kompletního krmiva. Proč byste jej měli kupovat? Nemusíte přemýšlet, zdali má pejsek dostatek zeleniny, masa, vitamínů, vše je v porci obsaženo a namícháno. Stačí jen objednat, krmivo vám dorazí v mraženém stavu a vy si jej vezmete s sebou. Na cestách poté stačí nechat komplet v ledničce na recepci, minibaru, nebo třeba případně na balkoně pokud jde o mrazivé počasí. Doporučujeme zboží objednávat v předstihu a jídlo na několik dní před cestou ještě zamrazit. Chcete vědět, co takové balení obsahuje? Natures Wolf beef complet obsahuje hovězí maso s kostmi a droby, které jsou pomleté k tomu je přidaná mrkev, salát, špenát, jablko, borůvky, ostružiny. Vyzkoušíte jej?

Pokud si chcete vlastní „barf“ připravit sami a kupujete maso, ke kterému přidáváte ostatní složky, využijte jednu z online kalkulaček, která vám vypočítá kolik masa, vnitřností, kostí zeleniny, ovoce a obilovin potřebuje váš pes ve svém věku. Na portále profibarf.cz zadáte hmotnost psa, uvedete, zdali se jedná o štěně nebo dospělého psa a vyberete běžnou denní aktivitu (gaučák, aktivní pes, sportovec). Nemusíte tak nad ničím přemýšlet, je dobré mít doma pouze kuchyňskou váhu a vše si případně nabalíkovat do mrazáku.

Pokud rádi zkoušíte novinky, vyzkoušejte například sušený barf. Na portále 4nohy.cz si můžete vybrat z nabídky zboží 100% přirozené stravy, kterou s sebou můžete vzít kamkoliv. Taková strava je sušená mrazem. Složení obsahuje sušenou svalovinu a vnitřnosti. K tomu doporučujeme přidat ještě ovoce a zeleninu. Mnohdy v nouzových případech stačí to, co máte zrovna po ruce – například: mrkev, jablko, salát,  rucolu, polníček, aj. A jak se takový sušený barf připravuje? Porci stačí dát do misky, zalít vodou, nechat chvíli odstát, poté přidat ovoce, zeleninu a můžete servírovat J Skladné, rychlé jednoduché a k použití i na túrách. Další výhodou je, že tato strava je vhodná jak pro psy, tak pro kočky.

Poslední variantou jsou granule. Pokud na ně pejsek není zvyklý, nebo granule hltá, doporučujeme je před podáváním spařit horkou vodou a nechat vychladnout. Důležitá je kvalita granulí. Vyzkoušet můžete například granule za studena lisované. Výhodou těchto granulí je, že se v nich vitamíny z přidaných složek uchovávají a nejsou dodávány uměle a nejsou v nich obsaženy ani konzervační látky. Pořizovací cena je však o něco větší. Tyto granule mají také jednu velkou výhodu a to, že v žaludku psa na rozdíl od klasických granulí nebobtnají, ušetříte tak chlupáčům i zažívací problémy. Na českém trhu je již několik druhů značek, takže je na vás, kterým dáte přednost.

Ať už jedete kamkoliv nezapomeňte pro pejska pet pas nebo očkovací průkaz, zjistěte si, zdali váš pes splňuje daná očkování do konkrétních zemí. A v neposlední řadě si registrujte čip psa, aby byl vždy dohledatelný.

Autor:
Mgr. Zuzana ŠimkováUnikátní psí známka pro Vašeho pejska. Nečekejte až se Váš pejsek zaběhne.

VÍCE O PSÍ ZNÁMCE