Základní informace

V domě bydlíme od 21. 10. 2007. Velkou část domu i venkovních prostor bylo potřeba zrekonstruovat, protože uplynulých 10 let dům sloužil pouze jako domov pro starší manželský pár. Postupně jsme vbudovali ošetřovnu, karanténu, kočičí pokojíky a voliéry, chlívky a stáje.

V samotném domě bydlíme společně s našimi psími svěřenci, v ostatních místnostech podél celého dvora se nachází ubikace pro kočky a koťata, karanténa a ošetřovna. Také tu mají své místo prasátka a vzadu na zahradě ovečky, kravičky a slepice. Celý útulek nám v chodu pomáhají udržovat dobrovolníci, kterým tímto moc děkujeme.

Jsme držiteli Osvědčení o odborné způsobilosti pro odchyt toulavých a opuštěných zvířat a zacházení s nimi, včetně péče o ně v útulcích pro zvířata, a pro sběr a neškodné odstraňování kadaverů zvířat v zájmovém chovu - Veterinární univerzita v Brně. Dne 31. 3. 2008 jsme také získali písemné Rozhodnutí o povolení k výkonu veterinární asanační činnosti Krajskou veterinární správou.

Věříme, že zmírníme utrpení zvířecích kamarádů v našem okolí. V malém, ale pořádně! Fungujeme z vlastních příjmů a darů vás i větších společností. Naše činnost je bez nároku na odměnu. Proto jsme moc rádi, když naši snahu podporujete a pomáháte nám - ať už finančně, materiálně nebo tím, že přicházíte a pracujete s námi. 

Za tým Tibeťanů Bětka, Marek, naše dvě děti a dobrovolníci, kteří nám pomáhají

 

Materiální pomoc
Jak a čím můžete zvířátkům ještě pomoci? dárce prosíme, aby měli na paměti, že pečujeme hlavně o kočičky a handicapované a nemocné pejsky -granule pro kočičky - Calibra, Fitmin, Royal canin, Ontario, Sanabelle, Orijen ap. (kitten, adult), veterinární diety (renal, gastro) -konzervy a kapsičky pro kočičky - Animonda, Calibra, Gourmet, Miamor, Kattovit (renal, urinary, gastro), Felix ap. -granule pro pejsky - Calibra, Sams field (1+1 eshop), Orijen ( adult, senior), veterinární diety ( diabetic, gastro, urinary) -konzervy pro pejsky - Animonda, Calibra, Rinti, diety (diabetic) -pamsky pro pejsky - susene maso a různé uši, piškoty -stelivo pro kočky Zverlit nebo Cats Best Oko Plus -ovoce, zelenina pro prasátka, ovečky, srnečka a králíka -čisté ložní prádlo, ručníky, napínací prostěradla, kusové koberce, deky, polštáře a peřiny ( bez peří) -lino, velké matrace o délce 2m -čistící a uklidové prostředky a potřeby, pytle 120l, desinfekční prostředky, osvěžovače. -pěkné věci k prodeji na bazárky ( keramika, svičky, knihy, oblečení, hračky, dekorativní zboží, šperky....cokoli co se ještě někomu může hodit)

Finanční pomoc
Transparentní účet veřejné sbírky: 4113874028/5500 IBAN - CZ0455000000004113874028 BIC - RZBCCZPP (mezinarodní dar poplatek 300Kč) číslo účtu pro pro finanční příspěvky na pojízdné auto a akutní rekonstrukci plotu útulku pro zvířátka je 4113874001/5500 IBAN - CZ5455000000004113874001 BIC - RZBCCZPP (mezinárodní dar poplatek 300Kč) Číslo účtu Útulku Tibet z.s.: 216613025/0300 Název účtu UTULEK TIBET Z.S. Účet pro neziskovky Datum založení 22.08.2007 Účet 216613025/0300 IBAN CZ3203000000000216613025 BIC (SWIFT) CEKOCZPP (mezinarodni dar poplatek 150Kč) Zvířátka z útulku Tibet moc předem děkují: https://givt.cz/utulek-tibet-z-s

Venčení
Umožňujeme venčení pejsků, vždy po předchozí domluvě. Pečujeme většinou o starší, týrané a hendikepované pejsky, proto prosíme o ohledy na jejich zdravotní a psychický stav.

Manuální práce
Potřebujeme pomoci s úklidem u kočiček, okolo pejsků i hospodářských zvířat. Úklid zahrady, dvorku, odvoz odpadu atd. Vyhlašujeme i veřejné brigády na velké úklidy s kontejnerem. Menší i větší opravy či budování nových prostor, plotů, voliéry... Uvítáme pomoc elektrikáře, řemeslníků...

Inzerce psů
Uvítáme pomoc s inzercí našich pejsků na inzertních portálech, FB atd...

Domácí depozita
Je možné se domluvit na dočasné péči pro naše zvířata - psy, kočky, hlodavce a jiné. Musíte mít ale na paměti, že dočasná péče je pro nás výhodná pouze pokud u Vás zvíře zůstane až do adopce. Můžeme zajistit finanční náklady na zvíře. Podílíme se na výběru nových majitelů.

Převozy psů, materiálu
Uvítáme pomoc s převozem darů od dárcu z Brna a okolí k nám do Útulku, Marefy 44, Bučovice 685 01, nebo jejich dočasnou úschovou a shromážděním u Vás.