Základní informace

Opuštění a ztracení psi sa kočky jsou do útulku přijímáni od odchytové služby Městské policie v Plzni (tel. číslo 378 036 940) nebo od občanů, kteří zvířata v Plzni naleznou.

Každé přijaté zvíře je po přijetí zařazen na minimálně 2 týdny do karantény, pokud si ho v této době nevyzvedne původní majitel. V karanténě se sleduje zdravotní stav, je zbaven všech parazitů, naočkován proti vzteklině, parvoviróze a dalším infekčním nemocem. Některá zvířata se v karanténě uzdravují po zraněních, která utrpěli v ulicích.

Okolo 40% psů je jen zaběhnutých a během karantény se s nimi shledávají s velkou radostí původní majitelé. Je však jejich povinností uhradit vzniklé náklady s odchytem a pobytem nalezeného psa.

Všichni psi, které si nevyzvedli majitelé, jsou převedeni do druhé části útulku, kde čekají na svěření do náhradní péče. Před převedením je každý pes označen mikročipem. V této části útulku je život psa už mnohem veselejší. Proběhne se ve výběhu, chodí na vycházky do okolních lesů a přichází sem mnoho návštěvníků. Průměrná doba pobytu psa v útulku je kolem dvou měsíců.