Tipy na letní výlety v Čechách se psem

Vzhledem k letošním neustálým změnám se zpřísňováním opatření v zahraničí v souvislosti s COVID 19, uděláte nejlépe, když se letos poohlédnete po dovolené nebo výletech v České republice. A právě proto vám přinášíme tipy na výlety po Čechách, které si užijete i se svým čtyřnohým mazlíčkem.

Výletování, stanování, koupání, túry nebo poznávání. Každý preferujete něco jiného? Nevadí, i v jedné oblasti se dá zvládnout od každého něco.

1. Šumava

Zde můžete stanovat, k dispozici jsou plochy na nouzové stanování, a pokud máte rádi dobrodružství s batohem na zádech, bude to pro vás to pravé ořechové. Po cestě potkáte spoustu vodních ploch na okoupání, nebo odpočinek (Jezero Laka, Stará Húrka, Modrava, Poledník, Čertovo jezero, Černé jezero). Za zmínku stojí Hrad Rabí a Kašperk, kde jsou psi zdarma a pustí vás i na prohlídku. Na hradě Velhartice zaplatíte při prohlídce za pejska 20 Kč. Pokud chcete zamířit na rozhlednu, pejska s sebou můžete vzít na Boubín. Jestli fandíte dlouhým procházkám, vyzkoušet můžete několika denní túru, zkuste například trasu: Železná Ruda – Hůrka – Modrava – Prášily – Bučina – Horní Vltavice). Pokud chcete zdolávat výzvy, zkuste vyjít na nejvyšší bod Šumavy, nebo cestovat po hřebenech. Po cestě potkáte dog-friendly restaurace: Restaurace u Michala Prášily, Hotel Orea Horizont Špičkák. Pokud se přeci jen chcete ubytovat v pohodlí i s chlupáči vyzkoušejte například ubytování V penzionu U Hudečků, kde se můžete i najíst. A na co si dát pozor? Stezkami vede mnoho cest pro cyklisty, dbejte proto na bezpečnost psů.

2. České Švýcarsko

Krásné místo s krásnou přírodou, kde jsou pejsci vítání. Určitě si nenechte ujít Pravčickou bránu, Dolský mlýn, nebo Kamenickou vyhlídku. S pejskem můžete navíc i na loďky i soutěsky. Ubytovat se můžete třeba v kempu Na Mezní Louce, Mosquito, v kempu Pod Lesem, v Jetřichovicích, Kemp u Ferdinanda nebo v pohodlí hotelu U Fořta, U Hergetů, U Vlkových, nebo v penzionu Jiřetín. Pokud se rozhodnete bydlet mimo turistické trasy, můžete zaparkovat přímo v Hřensku za 150kč. Vybrat si můžete velký okruh skrz Malou Pravčickou bránu a za den mít i 30 km v nohách. Pozor některé úseky po červené stezce mohou mít hodně schodů a nejsou tak vhodné pro každého. Méně náročná trasa vede po žlutě označené trase.

3. Adršpach

Vydat se můžete na náročnou procházku Adršpachem až do Teplických skal, která vede mnoha schody, a v nohách budete mít přes 20 km. Adršpach určitě není pro štěňata, tak si raději počkejte, až váš pejsek vyroste a bude v plné dospělácké síle. Kratší trasa vede jednotlivými méně náročnými okruhy, nebo se můžete vydat po delší žluté trase Vlčí roklí. Za zmínku stojí nádherná Pískovna, vypadá úplně jako u Italských horských jezer. Ubytovat se můžete v kempu Bučnice, nebo u Meierů. A příjemná informace pro ty co neřídí, do Adršpachu se dostanete i vlakem J

4. Kempování v Čechách u vody

Jestliže si chcete vytvořit základnu, od které budete vyrážet na výlety a poznání, jistě vám přijdou vhod následující tipy kempů, kde můžete strávit příjemný čas se svým psem.  V Českém ráji využijte kemp Jinolice, v rybníčku se může okoupat i váš pes, nebo kemp Zrcadlová koza, ve kterém protéká krásná řeka Jizerka, i tady se pejsci mohou osvěžit. Také Zakopaná leží o vodní plochy - Komárovského rybníka, zde můžete využít Bar a kemp Nebe, kde se pořádají i hudební akce. Tyto místa vám poslouží jako odrazový můstek na cestování do okolí anebo můžete zůstat v kempu a načerpávat sílu odpočinkem.

Autor:
Zuzana ŠimkováUnikátní psí známka pro Vašeho pejska. Nečekejte až se Váš pejsek zaběhne.

VÍCE O PSÍ ZNÁMCE