Český teriér

Český teriér je ideální volbou pro milovníky menších psích plemen. Jeho veselá a přátelská povaha si rychle získá srdce každého majitele, a díky menší potřebě pohybu je vhodný i pro seniory. Jeho kořeny sahají do myslivosti, ale v současnosti se dobře adaptoval jak k městskému, tak venkovskému životu.


 

 

PŮVOD: Československá republika
VELIKOST: 27 – 29 cm
HMOTNOST: 6 – 10 kg
VĚK: 12 až 15 let

 

Historie

Vznik českého teriéra se datuje do 50. let 20. století, kdy ho vyšlechtil František Horák z kombinace skotského a sealyhamského teriéra. Plemeno se poprvé představilo na mezinárodní scéně v roce 1959 a v roce 1963 získalo oficiální uznání od FCI.

 

Povaha

Tento teriér je známý svou vyrovnanou a mírnou povahou. Je přátelský, nikoli agresivní a k cizím se staví rezervovaně. Je vhodný i pro méně zkušené chovatele díky své nenáročné povaze. Je velmi přítulný k rodině, rád se účastní rodinných aktivit a je vhodný pro různé psí sporty jako agility nebo stopování.

 

Vzhled

Má charakteristický obdélníkový trup, krátké nohy s dlouhou srstí, rovný hřbet a mírně vtažené břicho. Hlava s výrazným obočím a vousy dává tomuto teriérovi jeho typický vzhled. Uši jsou vysoko nasazené a sklopené, srst je jemná, lesklá a vyžaduje pravidelnou úpravu.

 

Péče

Srst českého teriéra potřebuje pravidelné kartáčování, aby byla udržována v optimální kondici. Strihání srsti je potřebné každé dva měsíce, přičemž pro výstavy by měla mít srst specifické délky podle partií těla. Důležitá je také pravidelná ústní hygiena a kontrola uší, které by měly být čištěny dvakrát týdně. Koupání je doporučeno pouze v případě potřeby s použitím speciálních šamponů pro psy.

 

 

 Unikátní psí známka pro Vašeho pejska. Nečekejte až se Váš pejsek zaběhne.

VÍCE O PSÍ ZNÁMCE