Základní informace

Vše začalo pouze sdílením inzerátu pejsků a kočiček z různých serverů na Facebooku. Jednalo se o inzeráty zvířat, které už jejich majitelé nechtěli. Důvody zbavení se dlouholetého parťáka nebo nechtěných štěňat jsou různé… Nejčastější důvody jsou ale alergie, stěhování, nedostatek času…

Vytvořila jsem tedy na Facebooku skupinku, kde jsem tyto inzeráty sdílela. Lidé se přidávali a vznikala zde jak nabídka, tak poptávka. S postupem času mi začaly chodit zprávy s prosbou o pomoc s umístěním pejskům. A tak jsem začala těmto pejskům dělat inzeráty a snažila se majitelům pomoci s nalezením vhodného domova pro jejich pejska či kočičku. Nárůst těchto proseb byl neskutečný! Tolik zvířátek, která hledají domov!

Brzy jsem poznala mou budoucí kolegyni a zároveň současnou předsedkyni našeho spolku Petru Blahošovou, která přišla s nápadem založit spolek na pomoc zmíněným zvířátkům.

Věnujeme se této činnosti na plno.

Od května 2017 jsme oficiálně zapsaný spolek s názvem Pejsci a kočičky v urgentní nouzi z. s..

 

JAKÁ JE NAŠE NÁPLŇ?

Naší vizí je pomáhat nejen pejskům a kočičkám, ale i jiným mazlíkům k nalezení nového domova. Fungujeme po celé ČR na základě dočasných péčí.

Co je to dočasná péče? Tzv. dočaskář poskytne danému zvířátku přechodný domov, kde zvíře projde veterinární prohlídkou, očkováním, odčervením, čipováním, popřípadě kastrací. Pokud je dané zvíře nemocné či má nějaký problém, je v dočasné péči léčeno do té doby, než je připraveno jít do adopce.

V případě potřeby se během dočasné péče snažíme zvíře socializovat.

Každému našemu svěřenci vytvoříme inzerát, kde jsou napsány veškeré informace. Následně je zvířátko nabízeno do adopce. Pokud se najde vhodný zájemce, tvoreček odchází do nové rodiny oproti adopční smlouvě, kde se majitel zavazuje k několika podmínkám. Zvíře je i nadále hlídáno našim spolkem!

co nejvíc potřebujeme, jsou peníze. Bez těch nemůžeme pomáhat!

Rukama už nám prošlo několik hodně nemocných pejsků, kteří dostali veškerou péči.

Finance se snažíme získávat různým způsoby. Například aukcemi, vytváříme své výrobky atd.

Nejvíce pomáhají lidé, kteříí jsou empatičtíí a není jim osud zvířátek lhostejný!

 

NÁŠE CÍLE

Co nejvíce pomáhat zvířátkům a jejich dušičkám. Rádi bychom disponovali záchytnými kotci. Mohli bychom tak maximálně pomoci každému pejskovi a nebyli bychom vázáni na dočasnou péči, kde bývá problém u velkého, agresivního či jinak handicapovaného psa.