Základní informace

Spolek Německý ovčák v nouzi, z.s. se zaměřuje na pomoc pejskům plemene německý ovčák, jenž se ocitli v nouzi. Účelem našeho spolku je pomoc týraným, opuštěným či jinak strádajícím pejskům- NO. 

Naše pomoc spočívá zpravidla v přebírání pejsků z nevyhovujících podmínek a umístění do dočasné péče (bezproblémoví jedinci) nebo do jednoho z našich depozit. 

Po umístění pejskové následně podstupují veterinární vyšetření a další potřebné zákroky ( léčba, socializace apod.). Jakmile je pejsek zcela zdráv a připraven, tak mu hledáme nový, vhodný DOMOV. Všichni naši svěřenci jsou po umístění do nového domova již celoživotně kontrolováni a noví majitelé s námi jsou po celou dobu života pejska v kontaktu.

Pod spolkem je v současnosti (srpen 2017) vedeno 21 NO z nichž jich je 5 v doživotní péči spolku. Jedná se o pejsky buď velmi staré (Argo- 17, Hommer- 15, Abraxa- cca 15 ) a nebo velmi nemocné ( Twiggy- slepá fenečka s cukrovkou, Asta- neurologické problémy po prodělané "mrtvičce", nádory).

V případě, že by se někdo k nám rád přidal, tak je každá pomoc vítána. Ať už se jedná o nabídku dočasné péče, materiální pomoci, venčení a nebo finanční příspěvek poslaný na náš transparentní účet vedený u Monety Money Bank ( č.u.:222680646/0600) nebo o jinou nabídku pomoci, budeme velmi rádi:-)

NO v nouzi- Andrea, Eva a Klára:-)