Tipy a triky 2: Máte všude doma samé chlupy? Poradíme vám jak se jich zbavit.

Také máte doma chlupatého mazlíčka, který je huňatý, má krásnou srst, která nemá jen výhody, ale také nevýhody v podobě zanechání chlupů kam se podíváte? Ano, taky to moc dobře známe. A proto vám představíme pomocníky a tipy nejen do domácnosti, které vám ušetří nervy a díky kterým se chlupů alespoň na chvíli zbavíte. Vyzkoušejte a uvidíte, který tip vám sedne nejvíce.

 1. Váleček na chlupy – lepící váleček – Bez válečku se neobejdeme opravdu nikde. Z vlastní zkušenosti jej máme doma, v kabelce i v autě. Kdykoliv je potřeba „oválečkujeme“ oblečení, sedačky, nebo návštěvu jednoduše a rychle. Válečky jsou rychlo-spotřební, a proto je dobré k nim koupit i náhradní papírové lepící roury.
   
 2. Gumový antistatický smeták – Hlavice tohoto smetáku na sebe nechytá chlupy, ale pomůže vám zamést vše, co potřebujete, i třeba mokré vlasy.
   
 3. Odchlupovač -  Jedná se o ruční kartáč, který je vhodný na odstranění chlupů a vlasů z větších povrchů jako jsou pohovky, křesla, ale i oděvy. Kartáč skvěle zachycuje chlupy, které z kartáče lehce sejmete.
   
 4. Vyčesávání psa kartáčem – Jako prevenci doporučujeme pravidelné vyčesávání psa kvalitním dvouřadovým kartáčem. Nejúčinnější vyčesání je po koupeli, kdy je pes téměř usušený, ale pořád lehce mokrý. Pořídit si můžete dvouřadový kartáč nebo třeba hrablo – specializovaný kartáč, které zmírní projevy línání.
   
 5. Elektrostatické rukavice – Vyzkoušet můžete také rukavice pro snadnou manipulaci. Tyto rukavice mají speciální vrstvu, která vytváří elektrostatický náboj a umožňuje lehce sebrat chlupy. Hodí se převážně na dlouhou srst.
   
 6. Plachta do auta – Pokud váš mazlíček cestujte na zadní sedačce vašeho auta, možná uvítáte i plachtu pro zvířata, chlupy se zachycují pouze na ní a sedák tak zůstává naprosto neposkvrněn. Plachtu oceníte také při drobných zvířecích nehodách jako je unik moči nebo zvracení. Plachta je rozprostřena od opěradla zadního sedadla, lemuje tvar sedáku a zachytává se za zadní část předního sedadla. Takovou plachtu můžete pořídit i jako přehoz do zavazadlového prostoru.
   
 7. Silný vysavač – Na běžný úklid se vám také vyplatí pořídit vysavač s vysokým sacím výkonem, kartáčem a filtrem zachycující alergeny. Kartáč se vám bude hodit zejména při odstranění chlupů z koberců, vysát však můžete i podlahy. Jedná se o jednodušší metodu, než zametaní smetákem a navíc vám chlupy nebudou všude poletovat.
   
 8. Antibakteriální vysavač -  Pokud s vámi mazlíčci spí i v posteli, na úklid byste měli být ještě přísnější. Využívejte antibakteriální vysavač s UVC sterilizační lampou. Likviduje alergeny, roztoče a bakterie. A jeho částka není zase tak vysoká. Pořídíte jej již kolem 7 000 Kč.
   
 9. Program pračky PET -  Některé pračky již mají program na praní s názvem PET, speciální program využívá více vody, předpírku a máchání a odstraní většinu chlupů již při praní a to jistě oceníte.
   
 10. Sušička – Využijte dvojnásobný účinek po praní a to sušičkou. Vložte prádlo od chlupů po praní do sušičky, která zachytí zbytek chlupů z vašeho oblečení.


Unikátní psí známka pro Vašeho pejska. Nečekejte až se Váš pejsek zaběhne.

VÍCE O PSÍ ZNÁMCE