Základní informace

Jsme tým nadšenců, které svedla dohromady láska ke zvířatům a společně jsme se rozhodli zrekonstruovat zvířecí útulek v obci Žim na Teplicku. Na jaře roku 2017 jsme vyhrnuli rukávy, natáhli holínky a pustili se do náročné práce. Po měsících té největší dřiny jsme nakonec k 1. červenci 2017 založily spolek AniDef, z.s. (Animal Defence - obrana zvířat), který se stal oficiálním provozovatelem útulku pro psy a kočky v Žimu.

Naším cílem je vybudovat v malebném prostředí Českého středohoří pěkné místo, kde se všem opuštěným a týraným psům a kočičkám dostane kvalitní, láskyplné a plnohodnotné péče. Mnoho zvířat se k nám dostane přímo z ulice, často jsou podvyživená, zablešená, nemocná či zraněná a potřebují znovu získat důvěru v člověka. V každém takovém zvířeti chceme najít jedinečnou osobnost, malý poklad, na který někde čeká ta správná rodina a naším úkolem je pomoci jim, aby se našli.

Veškerá naše práce by nebyla možná bez podpory lidí z blízkého i dalekého okolí. Spousty dobrovolníků se podíleli a stále podílejí na probíhající rekonstrukci, o víkendech nás navštěvují venčitelé, na které se pejskové tak moc těší, mnoho lidí nám přispívá materiálními dary anebo finančně. A samozřejmě jsou tu ti skvělí lidé, kteří ve svém srdci i bytě najdou místo pro některého z našich svěřenců a poskytnou mu to jediné, co mu my dát nemůžeme - opravdový, vlastní, milující, ničím nenahraditelný domov.

Věříme, že pomáhat těm, kteří si sami nepomůžou, je důležitým posláním, které má smysl. Pomoci nám dál pomáhat můžete i vy - třeba jakoukoli částkou na náš transparentní účet č.: 2401251539 / 2010 (UPOZORNĚNÍ – na transparentním účtu je vidět název účtu přispěvatele, zasláním prostředků na účet vyjadřujete svůj souhlas s jeho zveřejněním).

Děkujeme, že jste v tom s námi!