Základní informace

Firma Dog center Ajax s.r.o. byla založena v květnu 2006, s cílem vybudovat komplexní kynologické centrum, které by se zabývalo výcvikem psů pro služební účely nebo pořádáním kurzů pro začínající, či pokročilé kynology. Majitel firmy je Roman Šmatlák, který chová a cvičí psy od roku 1984, k jeho největším úspěchům patří získání titulu Mistra republiky v ZVV3 v roce 2011 s BOM Arés Bílý Trpaslík a v roce 2012 a 2015 s jeho nástupcem Andy Šumavský Xerak. V loňském roce Roman Šmatlák postoupil již na desáté mistrovství republiky ZVV3 v řadě, z toho pětkrát stál na stupních vítězů.

Kromě výcviku psů a pořádání sportovních akcí byl u nás vybudován penzion s kapacitou 40 lidí, který můžou využívat zejména kynologové během akcí které se u nás konají.

Dále zde máme hotel pro psy nebo kočky. Za tímto účelem byla zakoupena v areálu zemědělského družstva Agrospol Bubovice v obci Volenice (okres Příbram) budova bývalého vepřína i s okolními pozemky, která je předělána k tomu aby plnila co nejlepší podmínky pro všechny aktivity které v našem areálu děláme. Máme k dispozici 24 kotců s podlahovým vytápěním a vlastními odpady. Většina kotců je propojena s venkovními výběhy. V oploceném areálu je dále k dispozici travnatá plocha o výměře 6 000 m2, která slouží k cvičení, k venčení psů slouží rozsáhlé prostory v okolí areálu. V přízemí budovy se dále nachází přijímací místnost, která je propojena se sprchou pro psy a skladem krmiv. 

     Rovněž se nám podařilo dobudovat klubovnu pro kynology, abychom vyhověli požadavkům na pohodlí nejen psům, ale i psovodům. Celý areál je tak již možno využívat pro pořádání různých sportovních i společenských akcí jako jsou výstavy, bonitace, výcvikové tábory a podobně.